Dziennik Gazeta Prawna
Uwaga! Druk nieaktualnyAktualny druk: GUS KZ (2017) (archiwalny) Sprawozdanie podmiotów z kapitałem zagranicznym za rok 2017
GUS KZ (2012) (archiwalny) Sprawozdanie podmiotów z kapitałem zagranicznym

Druk GUS KZ (2012) (archiwalny) Sprawozdanie podmiotów z kapitałem zagranicznym

0(0)
1024
Wersja: (2012)
Obowiązywał od 13.03.2013 do 30.04.2013

Do czego stosuje się GUS KZ (2012)

Obowiązek sprawozdawczy w zakresie wypełniania sprawozdania KZ dotyczy spółek, oddziałów przedsiębiorców zagranicznych, a także podmiotów zorganizowanych w innej formie prawnej niż wymienione i posiadających udziały kapitału zagranicznego.
Podmioty, które nie posiadały w 2012 r. kapitału zagranicznego, odpowiadają tylko na pytanie 1, zakreślając „2”, i odsyłają sprawozdanie do urzędu statystycznego wskazanego w nagłówku sprawozdania (prawy górny róg) lub zaznaczają właściwą odpowiedź na formularzu elektronicznym.
Podmioty, które w 2012 r. posiadały udziały zagraniczne, wypełniają wszystkie pozycje formularza. Podmioty, które sporządziły sprawozdania SP lub F-02 oraz podmioty, które nie posiadały kapitału zagranicznego w dniu 31 grudnia 2012 nie wypełniają punktu 3 w dziale 3.
Sprawozdanie dotyczy danych za rok kalendarzowy, tzn. wypełnia się je również wówczas, gdy rok obrotowy zaczyna się od innego dnia niż 1 stycznia. Podmiot, którego rok obrotowy nie pokrywa się z kalendarzowym lub podmiot, który powstał w ciągu roku 2012, podaje dane o kapitale według stanu na dzień 31.12.2012 r. (dział 2 punkt 1.1 rubryka 2, punkt 1.2 rubryka 8) oraz pozostałe dane za rok kalendarzowy.
Symbol kraju (literowy) należy podać zgodnie z wykazem kodów krajów zamieszczonym w rozporządzeniu Komisji (WE) nr 1833/2006 z dnia 13 grudnia 2006 r. w sprawie nomenklatury krajów i terytoriów dla potrzeb statystyki handlu zagranicznego Wspólnoty oraz dla potrzeb statystyki handlu pomiędzy państwami członkowskimi (Dz. Urz. UE L 354 z 14.12.2006, str. 19).
Uwaga:
− podmioty, które w roku sprawozdawczym sprzedały swoje zagraniczne udziały, w pytaniu pierwszym zakreślają „1”, a pozostałe pytania wypełniają w zależności od okresu prowadzenia działalności jako podmiot z udziałem kapitału zagranicznego, np. jeśli podmiot przez 6 miesięcy posiadał kapitał zagraniczny i np. eksportował swoje wyroby lub usługi, to w dziale 2 pkt 1.1 kol. 1 i pkt 1.2 kol. 7 podaje wartość kapitału tylko na początek okresu, a wartość eksportu do dnia sprzedaży udziałów zagranicznych,
− podmioty, które nie rozpoczęły jeszcze działalności gospodarczej, w pytaniu pierwszym zakreślają „1” i wypełniają pytania dotyczące poniesionych nakładów na pozyskanie aktywów trwałych (na zakup środków trwałych i środki trwałe w budowie) oraz dane dotyczące kapitału w dziale 2,
− wszystkie oddziały przedsiębiorców zagranicznych posiadające kapitał zagraniczny powinny wypełnić formularz KZ. Dane o wartości kapitału zagranicznego należy podać w oparciu o prowadzoną przez oddział rachunkowość. Oddziały przedsiębiorców zagranicznych nieposiadające kapitału zagranicznego zaznaczają w pytaniu 1 odpowiedź „2” (nie) i przekazują formularz do urzędu statystycznego wskazanego w nagłówku.

Formularz archwialny, obowiązywał do 30.04.2013 r.

Podstawa prawna

Art. 30 pkt 3 ustawy z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej (Dz. U. Nr 88, poz. 439, z późn. zm.) oraz rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 22 lipca 2011 r. w sprawie programu badań statystycznych statystyki publicznej na rok 2012 (Dz. U. Nr 173, poz. 1030, z późn. zm.)

Nota prawna

PAMIĘTAJ! Gdy wypełnisz formularz - przeczytaj go uważnie w wersji ostatecznej lub skonsultuj się ze specjalistą! Udostępnione przez nas wzory druków, formularzy, pism, deklaracji lub umów należy zawsze właściwie przetworzyć, uzupełnić lub dopasować do swojej sytuacji.

Pamiętaj, że podpisując dokument kształtujesz nim swoje prawa lub obowiązki, zatem zachowaj należytą uwagę przy zmianach i jego wypełnianiu. Ze względu na niepowtarzalność każdej czynności, samodzielnie lub na podstawie opinii specjalisty musisz ocenić, czy wykorzystany formularz zastał zastosowany przez Ciebie odpowiednio do stanu faktycznego, prawnego lub zamierzonego celu.

Płatny
Eksport do XML
Eksport do PDF

Zostań resellerem fillup

Dołącz do programu resellerskiego i zostań specjalistą od przyjaznych formularzy, e-deklaracji i e-administracji, ponieważ fillup to formalności wypełnione.