Dziennik Gazeta Prawna
REK Reklamacja, formularz reklamacji

Druk REK Reklamacja, formularz reklamacji

3.3(16)
40 361
Wersja: 26.04.2013

Do czego stosuje się REK

Sprzedawca odpowiada za niezgodność towaru nie tylko w przypadku jego wadliwości, ale również wtedy, gdy towar nie spełnia oczekiwań kupującego.

Kupujący może złożyć reklamację u sprzedawcy, jeśli zakupił towar wadliwy. Sprzedawca odpowiada za towar, który sprzedał i nie może odsyłać klientów z reklamacją, np. do producenta danej rzeczy.

Reklamację można składać u sprzedawcy w ciągu dwóch lat od zakupienia  towaru. Jeśli wcześniej okaże się, że dany produkt jest wadliwy, należy zgłosić reklamację  u sprzedawcy w ciągu 2 miesięcy od chwili, gdy towar okazał się wadliwy. Jeśli zostanie przekroczony ten termin, sprzedawca nie będzie ponosił odpowiedzialności za wadliwy produkt.

Reklamować można każdy towar, który jest niezgodny z umową. Reklamację można zgłosić ustnie lub pisemnie. Zaleca się jednak, aby reklamację składać na piśmie. Reklamację należy złożyć z dokumentem, który potwierdza zakup danej rzeczy lub produktu może to być paragon lub faktura.

Sprzedawca powinien się ustosunkować do naszej reklamacji w ciągu 14 dni kalendarzowych.

Nota prawna

PAMIĘTAJ! Gdy wypełnisz formularz - przeczytaj go uważnie w wersji ostatecznej lub skonsultuj się ze specjalistą! Udostępnione przez nas wzory druków, formularzy, pism, deklaracji lub umów należy zawsze właściwie przetworzyć, uzupełnić lub dopasować do swojej sytuacji.

Pamiętaj, że podpisując dokument kształtujesz nim swoje prawa lub obowiązki, zatem zachowaj należytą uwagę przy zmianach i jego wypełnianiu. Ze względu na niepowtarzalność każdej czynności, samodzielnie lub na podstawie opinii specjalisty musisz ocenić, czy wykorzystany formularz zastał zastosowany przez Ciebie odpowiednio do stanu faktycznego, prawnego lub zamierzonego celu.

Bezpłatny
ePUAP
Eksport do XML
Eksport do PDF

Zostań resellerem fillup

Dołącz do programu resellerskiego i zostań specjalistą od przyjaznych formularzy, e-deklaracji i e-administracji, ponieważ fillup to formalności wypełnione.