Opis stanowiska pracy sporządza się dla każdego stanowiska w służbie cywilnej. W opisie wskazuje się realizowane zadania, wymagane kompetencje, kwalifikacje i zakres odpowiedzialności. Opis stanowiska niebędącego wyższym stanowiskiem w służbie cywilnej jest określony w załączniku nr 1 do zarządzenia. Za jego sporządzenie odpowiada reprezentujący pracodawcę.
Projekt opisu stanowiska pracy przygotowuje kierownik danej komórki organizacyjnej, a następnie przekazuje go do kadr do zatwierdzenia przez osobę, która reprezentuje pracodawcę. Osoba ta odpowiada za zapoznanie pracownika zatrudnionego na stanowisku z zatwierdzonym opisem tego stanowiska.
Osoba reprezentująca pracodawcę zatwierdza opis po zasięgnięciu opinii:
Opis stanowiska pracy będący wyższym stanowiskiem w służbie cywilnej jest określony w załączniku nr 2 do rozporządzenia.
Wyższymi stanowiskami w służbie cywilnej są stanowiska:
Zarządzenie nr 57 Prezesa Rady Ministrów z dnia 24 lipca 2015 r. zmieniające zarządzenie w sprawie zasad dokonywania opisów i wartościowania stanowisk pracy w służbie cywilnej (M.P. 2015 poz. 724)
PAMIĘTAJ! Gdy wypełnisz formularz - przeczytaj go uważnie w wersji ostatecznej lub skonsultuj się ze specjalistą! Udostępnione przez nas wzory druków, formularzy, pism, deklaracji lub umów należy zawsze właściwie przetworzyć, uzupełnić lub dopasować do swojej sytuacji.
Pamiętaj, że podpisując dokument kształtujesz nim swoje prawa lub obowiązki, zatem zachowaj należytą uwagę przy zmianach i jego wypełnianiu. Ze względu na niepowtarzalność każdej czynności, samodzielnie lub na podstawie opinii specjalisty musisz ocenić, czy wykorzystany formularz zastał zastosowany przez Ciebie odpowiednio do stanu faktycznego, prawnego lub zamierzonego celu.
Dołącz do programu resellerskiego i zostań specjalistą od przyjaznych formularzy, e-deklaracji i e-administracji, ponieważ fillup to formalności wypełnione.