Dziennik Gazeta Prawna
UDT Uproszczony Dokument Towarzyszący

Druk UDT Uproszczony Dokument Towarzyszący

0(0)
847
Wersja: 08.11.2016
Obowiązuje od 08.11.2016

Do czego stosuje się UDT

Uproszczony dokument towarzyszący (UDT) jest wymagany do celów podatku akcyzowego zgodnie z przepisami art. 7 dyrektywy Rady 92/12/EWG z dnia 25 lutego 1992 r. Formularz ten towarzyszy podczas wewnątrzwspólnotowego przemieszczania wyrobów akcyzowych przeznaczonych do konsumpcji w Państwie Członkowskim wysyłki.

Uproszczony dokument towarzyszący (UDT) jest wykorzystywany w celu dokumentowania przemieszczenia wewnątrzwspólnotowego lub nabycia wewnątrzwspólnotowego wyrobów akcyzowych z zapłaconą akcyzą oraz alkoholu etylowego całkowicie skażonego środkami dopuszczonymi do skażania alkoholu etylowego na podstawie rozporządzenia Komisji (WE) nr 3199/93 z dnia 22 listopada 1993 r. w sprawie wzajemnego uznawania procedur całkowitego skażania alkoholu etylowego do celów zwolnienia z podatku akcyzowego (Dz. Urz. WE L 288 z 23.11.1993, str. 12, z późn. zm.; Dz. Urz. UE Polskie wydanie specjalne, rozdz. 9, t. 1, str. 249, z późn. zm.) Ponadto według art. 1 rozporządzenia Komisji (EWG) Nr 3649/92 z dnia 17 grudnia 1992 r. formularz UDT towarzyszy również podczas przepływu produktów objętych podatkiem akcyzowym przeznaczonych do konsumpcji w jednym Państwie Członkowskim, które zostaną wprowadzone do obrotu w innym Państwie Członkowskim w celach określonych w art. 7 dyrektywy 92/12/EWG.

Dokument towarzyszący sporządzany jest w trzech kartach:

- karta 1 pozostaje u dostawcy

- karta 2 towarzyszy wyrobom i jest przeznaczona dla odbiorcy

- karta 3 towarzyszy wyrobom i wraz z potwierdzeniem odbioru osoby określonej w rubryce 4 jest odsyłana do dostawcy, jeśli karta ta jest wymagana przez dostawcę, w szczególności w celu uzyskania zwrotu podatku.

Podstawa prawna

Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 15.12.2015 r. w sprawie dokumentacji i procedur związanych z przemieszczaniem wyrobów akcyzowych (Dz.U. z 2015 r. poz. 2235)

Nota prawna

PAMIĘTAJ! Gdy wypełnisz formularz - przeczytaj go uważnie w wersji ostatecznej lub skonsultuj się ze specjalistą! Udostępnione przez nas wzory druków, formularzy, pism, deklaracji lub umów należy zawsze właściwie przetworzyć, uzupełnić lub dopasować do swojej sytuacji.

Pamiętaj, że podpisując dokument kształtujesz nim swoje prawa lub obowiązki, zatem zachowaj należytą uwagę przy zmianach i jego wypełnianiu. Ze względu na niepowtarzalność każdej czynności, samodzielnie lub na podstawie opinii specjalisty musisz ocenić, czy wykorzystany formularz zastał zastosowany przez Ciebie odpowiednio do stanu faktycznego, prawnego lub zamierzonego celu.

Płatny
ePUAP
Eksport do XML
Eksport do PDF

Zostań resellerem fillup

Dołącz do programu resellerskiego i zostań specjalistą od przyjaznych formularzy, e-deklaracji i e-administracji, ponieważ fillup to formalności wypełnione.