Dziennik Gazeta Prawna
UOZPG Upoważnienie do odbioru zaświadczenia o prawie do głosowania

Druk UOZPG Upoważnienie do odbioru zaświadczenia o prawie do głosowania

0(0)
3861
Wersja: 14.05.2012

Do czego stosuje się UOZPG

Wyborca zmieniający miejsce pobytu przed dniem wyborów otrzymuje na swoje żądanie wniesione ustnie do protokołu lub na piśmie, zaświadczenie o prawie do głosowania na podstawie, którego może zagłosować w dowolnym obwodzie głosowania na ternie kraju i za granicą. Zaświadczenie o prawie do głosowania wyborca odbiera za pokwitowaniem osobiście, albo przez osobę upoważnioną na piśmie.
Na upoważnieniu należy wskazać osobę upoważniającą (imię, nazwisko i imię ojca, miejsce zamieszkania, PESEL oraz serię i numer dowodu osobistego) oraz osobę upoważnioną (imię, nazwisko, seria i numer dowodu osobistego, nazwa organu wydającego oraz datę wydania dokumentu).
Osoba upoważniająca powinna złożyć podpis.

Czynność nie podlega opłacie skarbowej.

Podstawa prawna

Ustawa z dnia 5 stycznia 2011r. Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2011r. Nr 21 poz. 112 ze zm.), Rozporządzenie Ministra Spraw wewnętrznych i Administracji z dnia 27 lipca 2011r. w sprawie spisu wyborców (Dz. U. z 2011r. Nr 158 poz. 942 ze zm.)

Nota prawna

PAMIĘTAJ! Gdy wypełnisz formularz - przeczytaj go uważnie w wersji ostatecznej lub skonsultuj się ze specjalistą! Udostępnione przez nas wzory druków, formularzy, pism, deklaracji lub umów należy zawsze właściwie przetworzyć, uzupełnić lub dopasować do swojej sytuacji.

Pamiętaj, że podpisując dokument kształtujesz nim swoje prawa lub obowiązki, zatem zachowaj należytą uwagę przy zmianach i jego wypełnianiu. Ze względu na niepowtarzalność każdej czynności, samodzielnie lub na podstawie opinii specjalisty musisz ocenić, czy wykorzystany formularz zastał zastosowany przez Ciebie odpowiednio do stanu faktycznego, prawnego lub zamierzonego celu.

Płatny
ePUAP
Eksport do XML
Eksport do PDF

Zostań resellerem fillup

Dołącz do programu resellerskiego i zostań specjalistą od przyjaznych formularzy, e-deklaracji i e-administracji, ponieważ fillup to formalności wypełnione.