Dziennik Gazeta Prawna
ZawKR Zgłoszenie kasy rejestrującej do naczelnika urzędu skarbowego (zawiadomienie pre-instalacyjne)

Druk ZawKR Zgłoszenie kasy rejestrującej do naczelnika urzędu skarbowego (zawiadomienie pre-instalacyjne)

0(0)
815
Wersja: 22.07.2016

Do czego stosuje się ZawKR

Zgłoszenie kasy rejestrującej przedsiębiorca (podatnik) składa naczelnikowi urzędu skarbowego, właściwemu ze względu na:

  • adres siedziby - w przypadku osób prawnych oraz jednostek organizacyjnych niemających osobowości prawnej,

  • miejsce zamieszkania - w przypadku osób fizycznych,

  • stałe miejsce prowadzenia działalności gospodarczej - w przypadku podmiotów nieposiadających siedziby działalności gospodarczej na terytorium kraju, ale posiadających na tym terytorium stałe miejsce prowadzenia działalności gospodarczej.

Dla podatników nieposiadających siedziby działalności gospodarczej lub stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium kraju - właściwym organem podatkowym jest Naczelnik Drugiego Urzędu Skarbowego Warszawa-Śródmieście.

Podmioty uprawnione do realizacji procedury:

Przedsiębiorca (podatnik), który dokonuje sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych, który:

 - nie może korzystać ze zwolnień określonych w rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 4 listopada 2014 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących (a więc jest zobowiązany do stosowania kas rejestrujących);

- może korzystać ze zwolnień określonych w tym rozporządzeniu (a więc nie jest zobowiązany do stosowania kas rejestrujących, ale decyduje się je stosować).

Podstawa prawna

Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 27 grudnia 2010 r. w sprawie odliczania i zwrotu kwot wydatkowanych na zakup kas rejestrujących) Ustawa z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 27 grudnia 2010 r. w sprawie odliczania i zwrotu kwot wydatkowanych na zakup kas rejestrujących

Nota prawna

PAMIĘTAJ! Gdy wypełnisz formularz - przeczytaj go uważnie w wersji ostatecznej lub skonsultuj się ze specjalistą! Udostępnione przez nas wzory druków, formularzy, pism, deklaracji lub umów należy zawsze właściwie przetworzyć, uzupełnić lub dopasować do swojej sytuacji.

Pamiętaj, że podpisując dokument kształtujesz nim swoje prawa lub obowiązki, zatem zachowaj należytą uwagę przy zmianach i jego wypełnianiu. Ze względu na niepowtarzalność każdej czynności, samodzielnie lub na podstawie opinii specjalisty musisz ocenić, czy wykorzystany formularz zastał zastosowany przez Ciebie odpowiednio do stanu faktycznego, prawnego lub zamierzonego celu.

Płatny
ePUAP
Eksport do DOC
Eksport do XML
Eksport do PDF

Zostań resellerem fillup

Dołącz do programu resellerskiego i zostań specjalistą od przyjaznych formularzy, e-deklaracji i e-administracji, ponieważ fillup to formalności wypełnione.