Dziennik Gazeta Prawna
ZUS RRP Wniosek o ustalenie przekroczenia rocznej podstawy wymiaru składek (30-krotność)

ZUS RRP Wniosek o ustalenie przekroczenia rocznej podstawy wymiaru składek (30-krotność)

0.0(0)
3074
Wersja: 2
Obowiązuje od 06.12.2018

Do czego stosuje się ZUS RRP

Jesteś osobą ubezpieczoną lub prowadzisz działalność wypełnij ten wniosek, jeżeli chcesz wiedzieć, czy za dany rok kalendarzowy:

  • składki na ubezpieczenie emerytalne i rentowe, które zapłacił za Ciebie pracodawca lub zleceniodawcy, nie są wyższe od rocznej podstawy wymiaru składek,
  • składki na ubezpieczenie emerytalne i rentowe, które zapłaciłeś za siebie lub za swojego pracownika czy zleceniobiorcę, nie są wyższe od rocznej podstawy wymiaru składek.

We wniosku podaj adres do korespondencji w tej sprawie.
Jeśli nie masz numeru PESEL, podaj serię i numer innego dokumentu.

Na wniosku wybierz sposób odbioru odpowiedzi:

  • w placówce ZUS (osobiście lub przez osobę upoważnioną),
  • pocztą na adres wskazany we wniosku,
  • na koncie na Platformie Usług Elektronicznych (PUE ZUS).

Podstawa prawna

Ustawa z dnia 28 marca 2008 r. o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw. (Dz. U. z 2008 r. Nr 67, poz. 411); Ustawa z dn. 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego. (Dz. U. z 2000 r. Nr 98, poz. 1071 z późn. zm.); Ustawa z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne. (Dz. U. z 2005 r. Nr 64, poz. 565 z późn. zm.); Ustawa z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych. (Dz. U. z 2009 r. Nr 205, poz. 1585 z późn. zm.); Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z 18 grudnia 1998 r. w sprawie szczegółowych zasad ustalania podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe (Dz. U. z 1998 r. Nr 161, poz. 1106).

Nota prawna

PAMIĘTAJ! Gdy wypełnisz formularz - przeczytaj go uważnie w wersji ostatecznej lub skonsultuj się ze specjalistą! Udostępnione przez nas wzory druków, formularzy, pism, deklaracji lub umów należy zawsze właściwie przetworzyć, uzupełnić lub dopasować do swojej sytuacji.

Pamiętaj, że podpisując dokument kształtujesz nim swoje prawa lub obowiązki, zatem zachowaj należytą uwagę przy zmianach i jego wypełnianiu. Ze względu na niepowtarzalność każdej czynności, samodzielnie lub na podstawie opinii specjalisty musisz ocenić, czy wykorzystany formularz zastał zastosowany przez Ciebie odpowiednio do stanu faktycznego, prawnego lub zamierzonego celu.

Płatny
Eksport do XML
Eksport do PDF